Alexandra's picture
Moje lásky sú móda, umenie a zdravý životný stýl :)
16.11.2017 - 20:04

10 NEZVYČAJNÝCH MODELIEK V MÓDNOM PRIEMYSLE

Sme zvyknutí vídavať na mólach ten istý typ modeliek, takže je celkom osviežujúce, keď sa na scéne objaví niekto, kto nespľňa práve modelkovský štandard.

1. Winnie Harlow

 

Kanadská modelka Winnie Harlow bola v škole šikanovaná pre jej kožné ochorenie zvané Vitiligo, čo spôsobilo, že časti jej kože stratili pigmentáciu. Po odchode zo školy ju objavila samotná Tyra Banks na Instagrame. Winnie sa zúčastnila reality show America´s Next Top Model a stala sa hlavnou tvárou značky Desigual. Objavila sa na titulkách magazínov, zahrala si vo videoklipoch a hviezdila v kampani pre Diesel.

2. Melanie Gaydos

Melanie Gaydos trpí vzácnym genetickým ochorením, ktoré spôsobuje, že jej kosti, zuby, póry a zuby sa formujú abnormálne. Okrem toho je čiastočné slepá a holohlavá, ale to ju nezastavilo. Absolventka umeleckej školy začala svoju modelingovú kariéru ešte počas štúdia, keď odpovedala na inzerát, ktorý hľadal neobyčajných ľudí pre módnych fotografov. Melanie sa vyjadrila, že modeling z nej spravil viac sebavedomú, silnejšiu a šťastnejšiu osobu.  

3. Madeline Stuart

Madeline Stuart ovládla všetky titulky časopisov ešte v septembri 2015, keď sa zúčastnila fashion weeku v New Yorku. Austrálska tínedžerka sa vzápatí objavila na móle opäť vo februári, čo z nej spravilo prvú modelku s Downovým syndrómom, ktorá kráčala dva krát pre New York fashion week. Jej mamina pezradila, že teraz je z nej profesionálna modelka a Madeline napísala na svoju webstránku o svojom želaní zmeniť pohľad spoločnosti na ľudí s postihnutím, vytvoriť povedomie, prijatie a inklúziu cez modeling.

4. Shaun Ross

Shaun Ross sa zapísal do histórie, keď sa stal prvým afro-americkým albínskym modelom, ktorý sa zúčastnil veľkej prehliadky. Táto show bola počas týždňa módy v New Yorku v roku 2008 pre Tim Hamiltona, ešte keď bol Shaun stále tínedžer. Chlapec bol objavený na youtube, keď jeden fotograf uvidel video, v ktorom Shaun tancoval. Odvtedy sa objavil v mnohých módnych editoriálov a zúčastnil sa prehliadok.

5. Casey Legler

Na prvý pohľad to ani nevyzerá, že na pánskom modelovi menom Casey Legler je niečo nezvyčajné. To len dovtedy, dokým nezistíš, že ide v skutočnosti o ženu. Casey prepísala históriu, keď bola ako prvá žena oficiálne zaradená v agentúre Ford Models medzi mužov. Vyjadrila sa, že cíti obrovskú zodpovednosť za deti, ktoré sú iné.

6. Andreja Pejic

Ženská modelka Andreja Pejic sa narodila ako Andrej, teda ako muž. Ako dieťa utiekla s rodinou z domovskej Bosny do Austrálie ako politickí utečenci. V 17tich bola objavená skautmi ako pánsky model a presťahovala sa do Londýna. V roku 2011 kráčala na prehliadke pre Jean Paul Gaultiera v pánskej aj dámskej kolekcii. V roku 2014 dokončila premenu pohlavia. Andreja píše históriu ako prvá transgender modelka, ktorá je tvárou kozmetických značiek a často fotená do amerického časopisu Vogue.

7. Tess Holiday

Tess Holiday si nazbierala množstvo fanúšikov pre jej pozitívne nastavenie k vlastnému telu, ale táto plus size modelka má aj množstvo neprajníkov, ktorí kritizujú jej veľkosť 22. V roku 2013 začala hnutie #effyourbeautystandards na Instagrame. V roku 2015 sa Tess stala najväčšou plus size modelkou, ktorá podpísala zmluvu s modelingovou agentúrou Milk Model Management.
 
8. Erika Ervin

Erika Ervin sa v roku 2011 zapísala do Guinessovej knihy rekordov ako najvyššia profesionálna modelka na svete. Modelka s výškou skoro 202 cm čakala do roku 2014, kedy odhalila, že predtým bola muž. Vysvetlila, že aj keď prešla premenou už v roku 2004, naučila sa držať si to ako tajomstvo, nakoľko nie každý to dokázal akceptovať. Transgender modelka je tiež herečkou a získala rolu seriáli American Horror Story.

9. Rick Genest

Jeden pohľad na Rick Genesta a je jasné, prečo je prezývaný ako zombie chlapec. Tento kanadský model zaujal média pre svoje potetované telo, ktoré z neho spravilo živú kostru. Jeho modelingová kariéra odštartovala raketovou rýchlosťou, keď ho na Facebooku objavil módy riaditeľ od Lady Gaga Nicola Formichetti. Kráčal na prehliadke pre Thierry Muglera v roku 2011, ale celosvetovú slávu si získal účinkovaním v klipe Born this way pre Lady Gagu. Stal sa dokonca prvým mužským hovorcom pre značku L´Oreal.

10. Molly Bair

Útla postava Molly Bair rozvírila debaty na tému anorexia. Americká modelka s výškou 185 cm prezradila, že počas dospievania musela čeliť urážkam, že vyzerá ako mimozemšťan. Našťastie ju objavilii na trhu v New Yorku, podpísala zmluvu s agentúrou Elite London a začala chodiť všetky významné prehliadky. Toto všetko stihla ešte pred dovŕšením 18tky,