Alexandra's picture
Moje lásky sú móda, umenie a zdravý životný stýl :)
02.10.2017 - 15:02

10 kozmetických produktov, ktoré boli kedysi OUT a teraz sú TOP!

Videli sme už toľko kozmetických trendov, ktoré prišli a následne aj odišli. Avšak, ak nejaký trend stratí svoju popularitu, neznamená to, že odišiel z našich životov navždy. Veľa makeup techník, z rokov 80tych a 90tych nám dlho naháňalo husiu kožu, ale teraz sa niektorých z nich nevieme nabažiť.  Od trblietok na telo, čierne rúže na pery a modré očné tiene, ukážeme vám zoznam najviac nenávidených produktov, ktoré sú zrazu opäť na výslní!

1. Perleťové rúže

V 90tych rokoch nebolo možné vystrčiť päty z domu bez toho aby ste nenatrafili na niekoho s perleťovým rúžom. Od vysokoškolských kampusov až po biznis kancelárie, všetci si ''fičali'' na tomto trende. Nezáležalo na tom, čo mala milovníčka makeupu práve na sebe, vždy sa rozhodla to zladiť s ľadovou ružovou, či fialovou farbou na pery. Nadišlo však nové tisícročie a po roku 2000 sa stali tieto rúže naším najhorším nepriateľom a razom boli označené nálepkou netrendy. Neprekvapivo, trendy sa vždy vrátia späť, chceme či nechceme. Niektoré sa dokonca vrátia po tak dlhom čase, že ľudia už aj zabudnú, že vôbec existovali. Každopádne, perleťové rúže sa nám vrátili späť na milosť, ale myslíme, že si zaslúžia našu druhú šancu. Nejedná sa totiž o rovnakú trblietavú farbu, ktorá nám bola predstavená v 90tych rokoch. Nové a vylepšené perleťové rúže sú omnoho jemnejšie vďaka pokrokom v makeup technológii. Táto farba má oveľa lepšie zloženie, neodráža tak svetlo, ako jej predcodca, takže rúž nevyzerá ako mastná olejová škvrna rozotrená po celých perách. Výsledok je oveľa hladší a dych vyrážajúci.

      

2. Farebná maskara

Možno si nepamätáte už roky 80te, možno ste dokonca v tom čase neboli ani na svete, ale všetko čo treba spraviť je pozrieť sa na pár fotiek z toho obdobia a človek pochopí, že v tom čase bol svet posadnutý farebnými maskarami.  Všetci si pokrývali riasy ružovou, fialovou a modrou farbou. Táto beauty mánia vyzerala, že vydrží navždy. Niktoré milovníčky tohto trendu používali dokonca dve rôzne farby, na horné a dolné mihalnice. To bol možno prvý znak toho, že tento trend sa vymyká kontrole. Z čista jasna si makeup trendsetteri uvedomili, že neexistovalo nič praktické na farebnej maskare. Vyzeralo to famózne v noci pod diskogulov v nočnom klube. Nanešťastie, mnoho ľudí si nemohlo dovoliť nosiť tento výstrelok v profesných podmienkach, ako v práci či škole. Človek sa ani nenazdal a farebná maskara bola už len vzdialená spomienka....,ale nie na dlho! Farebné špírálky sú späť a lepšie než kedykoľvek predtým! Na oslavu ich znovuzrodenia, luxusné značky ako Chanel, či Dior zaradili do svojich kozmetických línii rôzne hravé farby a odtiene. Populárnu čiernu a hnedú maskaru zrejme nenahradia, ale je príjemné mať po ruke viac možností. V prípade, že chceš okoreniť svoj kukuč, neváhaj riasy ponoriť do farieb.

           

3. Trblietky na telo

Existovalo obdobie, keď boli trblietky na telo všade a keď myslíme všade, myslíme tým naozaj že všade. Trblietky boli vždy dosť populárny produkt v makeup svete, ale v 90tych rokoch boli trblietky must have produkt všetkých dievčat, ktoré sa vybrali do nočného mesta. Nepoužívali sa len na tvár ale na úplne celé telo. Fanúšíci tohto trendu boli ale po čase znechutení, nakoľko nebolo možné aplikovať trblietky bez toho aby boli úplne všade. Napriek tejto nedokonalosti trblietok, história sa vrátila v plnej sile a trblietky sú späť. Nikto si ich už tento raz neaplikuje na celé telo, pokiaľ teda nie ste Miley Cyrus. Namiesto toho, troška trblietok na správne časti tela vie rozjasniť celý look a povzniesť outfit na iný level.

     

4. Úzke obočie

Cara Delevingne a hocikto iný s prirodzene hrubým obočím, nie je žiadny dôvod na paniku! Anglicka supermodelka definitívne pomohla nakopnúť trend hustého obočia, ale trend tenkých pásikov sa pomaly, ale isto vracia. Celebrity ako Pamela Anderson a Gwen Stefani boli obrovské fanúšičky tohto trendu a mnohí ich nasledovali. Všetci sa v tom čase oháňali pinzetami, aby vytvorili zo svojho obočia tenký pásik, prípadne niektorí to posunuli ďalej a obočie si oholili úplne, aby si následne nakreslili tenký pásik ceruzkou na obočie. V časoch, keď svet zápasil s poslednými chĺpkami obočia, trend sa zrazu posunul na veľké obočie, ktoré môžete vidieť už na míle. Je známe pod názvom insta obočie a nespočetne veľa beauty youtuberiek naňho robilo tutorialy, ako ho dosiahnuť. V tomto čase sme sa s nechuťou obzerali späť za časmi ultra tenkého obočia, ale hádajte, čo? Tenké obočie je späť a bolo momentálne súčasťou všetkých najväčších fashion show na celom svete. Stále pôsobí trochu čudne, ale je to možno príjemne osvieženie po extra hrubom obočí v tvare hokejky.

      

5. Kamienky na tvár

Pódia a super tenké obočie neboli jediné veci, ktoré Gwen Stefani vedela roztočiť. Speváčka bola aj milovníčkou kamienkov na tvár. Frontmanka skupiny No Doubt bola pravidelne videná s kamienkami po celom čele, zväčša nad obočím a s bindi uprostred. Pre ženy existovalo mnoho ďalších spôsobov, ako si užiť zábavu s dekoráciami. Existuje napr. dočasné farebné tetovanie v tvare kvetiniek či srdiečok, ktoré môže byť aplikované na tvár. Predtým, než sa stihli všetci do sýtosti vyblázniť s týmto trendom, z ničoho nič sa pominul a už nebol viac "trendy". Netušíme prečo sa vo fashion svete dostal tento trend na čiernu listinu, ale stačílo, aby svet obletela fotografia Kendall Jenner s kresbičkou na tvári, aby si svet uvedomil, že tento trend nemal nikdy odísť. Reality hviezdička pomlčka modelka mala na tvári hviezdičky počas čakania v backstage na prehliadku. A netrvalo dlho, tento trend sa začal šíriť rýchlosťou svetla, minimálne čo sa internetu týkalo. Dnešné dni ho už môžeme zazrieť bežne aj na ulici, či letnom festivale.

        

6. Pastelové farby

Pamätáte ešte na časy, keď pastelové odtiene boli úplne mimo hry? Úprimne, nechápeme ako tieto farby mohli stratiť na popularite. Je toľko vecí, ktoré sa na nich dá milovať. Na začiatok, napr. také pastelové očné tiene vyzerajú úžasne na jar, ale dajú sa nosiť aj po celý rok. Vážne, tieto svetlé tiene pristanú takmer každému farebnému outfitu a farbe pleti. Podľa nás tu pastelové odtiene mali byť vždy, ale už konečne aj zvyšok fashion sveta začal mať rovnaký pocit. Možno tomu ťažko uveriť, ale pastelové farby neboli módnym svetom veľmi vrelo uvítané, až do roka 2016. Stalo sa tak počas jarnej show Marc Jacobsa, ktorý sa im rozhodol dať druhý dych. Všetky jeho modelky mali na viečkach pastelové odtiene modrej, ružovej a fialovej a svet z toho šalel.

      

7. Silno ružové pery

Boli časy, keď sa cenili naozajsvetlé farby na perách. Madonna bola jedna z celebrít, ktorá obľubovala koncertovať s výraznou ružovou farbou na perách, čo zapríčinilo, že tento trend sa rýchlo rozšíril celosvetovo. V tom čase by ľudí ani len nepadlo, že ich obľúbená ružová bude ďalšiu dekádu považovaná za niečo nevkusné až lacno vyzerajúce. Trendy sa ale začali opat meniť a prinášame správu, že najobľúbenejšia farba Barbie je späť v hre! Keď hviezdy začnú nosiť isté farby na červenom koberci, je to znak, že produkt je opäť v kurze. Dokonca tentoraz aj v neónovej. Milovníčky kozmetiky a experimentátorky kombinujú tento krát túto výraznú farbu s neutrálnymi očnými tieňmi a len jemnou lícenkou, čím nechajú pery naplno zažiariť. Trošku ružovej vyzerá dobre na každom tóne pleti, čiže dámy, je čas sa ísť zásobiť perfektným ružovým odtieňom na pery!

        

8. Draping je nový kontúring

Keď niečo hovorí Marc Jacobs, tak proste počúvate. A ten tento leto prikázal zahodiť konturovacie príslušenstvo a začať si kontúrovať tvár pomocou lícenky, technikou zvanou draping. Celebritný makeup artista Way Bandy, ktorý mal na starosti také celebrity ako Elizabeth Taylor, Cher či Barbaru Walters, zoznámil Marca s touto technikou v roku 1984. Táto metóda sa drží prirodzenej štruktúry tvárových kostí na vytvorenie príjemného vzhľadu. V roku 2017 sa riadime heslom, čo bolo staré, je opäť nové. Revival tohto oldschool prístupu prichádza spolu s novým produktom od Jacobsa, v podobe 5tich duo paletiek na líčka navrhnutých v pruhovom dizajne.

         

9. Modré očné tiene

Boli časy, keď si svet robil žarty zo starých časov, kedy nebolo ženy, ktorá by nenosila výrazné očné tiene na očiach. Zatiaľ čo sa všetci smiali, milovníci makeup trendov vedeli, že to nebol úplný koniec tohto trendu a mali pravdu. Trend teplejších a jemnejších tónov zapríčinil, že po určitom čase už modré očné tiene nemali v našich srdciach svoje miesto. Paletky s modrými odtieňmi boli odsunuté bokom a nahradené paletkami v zemitých tónoch. Pri pohľade na staršie fotky nás, či celebrít, sa človek nemôže zdržať pocitu, že to pôsobí mimoriadne zastaralo. Modré tiene sú ale späť, tento raz však nejde o svetlý modrý odtieň ako voľakedy. Ide skôr o temnejšiu elektrickú modrú a taktiež sa už nenáša až po obočie. Stačí ho buď naniesť len na pohyblivé viečko, alebo úplne vám postačí aj modrá linka.

           

10. Čierny rúž

Čierny rúž je medzi nami už roky, ale táto farba si naozaj získala popularitu už v roku 1920, potom sa na desaťročia vyparil a vrátil sa späť až do punk a goth éry. Odvetdy sa čierny ruž zjavuje tu a tam, ale má veľký problém udržať si pozornosť každého. Tento odtieň je proste príliš tvrdý, drsný aby očaril každého. Je takmer nemožné ho nosiť do práce a veľa škôl ho vyhodnotilo ako niečo príliš extrémne na akceptovanie na pôde školy. Napriek tomu si myslíme, že ide o perfektný odtieň na jeseň a zimu. Čierny rúž sa nikdy nevytratil z poličiek v drogériach a vždy sa predával ako teplé rožky, ale keď sa módny svet rozhodol, že je na čase vrátiť ho medzi živých, bol zrazu všade. Na veľkých prehliadkách u Diora, modelky ako Kendall Jenner, či Gigi Hadid ho mali nanesený na perách a nemohli sme si pomôcť ako sa nezamilovať do tejto farby rúžu. Každá z náz v sebe zrazu zacítila vnútornú goth princeznú.